Сходи та столярні вироби
  • Інженерна дошка - що це таке?

Інженерна дошка - що це таке?


Інженерна дошка - це модульний масив, як прийнято називати в Європі. Якщо ж простіше, то це різновид паркетного покриття. Її зазвичай  використовують для оздоблення підлоги, також таке комбіноване покриття є більш стабільним за цілісні масиви. 


Інженерна дошка - це багатошаровий матеріал,  а саме вона має 3 шари: зовнішній, середній і нижній. Зовнішний виконується з шпону, зазвичай використовують цінні тверді породи деревини. Його роблять товщиною 3-6 мм, що передбачає шліфовку з часом. Несущий шар, тобто середній, виготовляють з фанери, використовують сировину берези  або хвойних порід. Нижні шар допомагає усій цій конструкції не деформуватись, його теж виконують з берези. Важливим моментом є розташування листів: їх складають перпендикулярно, щоб зробити виріб міцнішим. 


Зазвичай інженерну дошку зовнішньо декорують. Для цих цілей використовують деревину ясена, дуба і горіха. Остання виглядає особливо гарно. Для покриття деревини і її кольорування можна використовувати лак, масло або ж твердий віск, тому і отримати можна будь-який результат. Поверхня інженерної дошки може бути як і матова, так і глянцева, можна ж залишити максимальну схожість до природнього вигляду дерева. Також матеріал можна тонувати і таким чином забарвлювати готовий вибір у будь-який відтінок. 


Монтаж інженерної дошки має кілька особливостей, про які варто знати. Перш за все, досить складно укласти таке покриття для підлоги самостійно, краще звернутись до спеціаліста. Проте, якщо Ви вирішили зайнятися цим особисто, добре ознайомтесь з інструкцією. В залежності від багатьох факторів, як розмір виробів, типу шпону, методу обробки поверхневого шару, монтаж буде різнитись. 


Зазвичай інженерна дошка не має замків і з'єднується за допомогою шипів і пазів. Щоб правильно укласти дошки, необхідний оптимальний рівень вологості повітря - не більше 65%, підлога повинна бути рівною, а основа сухою. Монтаж потрібно виконувати на клей, а вироби потрібно розпакувати хоча б з 4 години до установки. Для того, щоб дошка адаптувалася до температури та вологи вашого приміщення.


В залежності від дизайну Вашої оселі і загальної колірної гами, інженерна дошка може додавати той чи інший настрій, адже вона займає все-таки великий обсяг. Щоб візуально збільшити простір можна використовувати світле покриття, це хороший варіант для маленьких квартир або ж для осель з великою кількістю меблів. Також це маленький лайфхак для тих, хто має темну домівку або ж вона перегружена кольорами. Оздоблення підлоги справжнім деревом чудово пасуватиме майже до будь-якого дизайну інтер'єру, особливо доречно застосовувати інженерну світлу дошку в стилях еко, лофт, кантрі і хай-тек, скандинавському дизайні інтер’єру.  Крім цього, дощечкам можна додати ефект штучного старіння, тим самим перетворити підлогу в вінтажний декор. 

Не забувайте про правильний догляд за такою підлогою, радимо використовувати Вам спеціальні засоби. І нехай інженерна дошка прослужить Вам довгі роки! Залишилися запитання? Звертайтеся в Салон Домашнього Затишку і наші професіонали допоможуть Вам обрати підлогу з інженерної дошки в Ваш дім.


Наші переваги
Фахова
консультація
Індивідуальний
підхід
Комплексні
рішення
Доставка
по Україні
Офіційна
гарантія