Кошик
4 відгуків
Потрібна фахова консультація? Звертайтесь

Різновиди сучасних вікон. Як обрати вікно?

Різновиди сучасних вікон. Як обрати вікно?

Сучасні вікна виготовляються з таких матеріалів, як метал, дерево, склопластик і пластик. Дерево, метал і пластик забезпечують високу теплоізоляцію та звукоізоляцію вікна, при виборі якого важливо враховувати дані властивості .

При бажанні , можна вибрати будь-яку форму, колір і тип відкривання вікна. В кінці 80 - х років у Сполучених Штатах алюмінієвими вікнами була зайнята половина ринку вікон, використовуваних для житлових будинків, проте з часом даний тип профілю пішов у минуле, поступившись місцем пластику і дереву. На сьогоднішній день пластикові вікна в Європі займають близько 51% ринку вікон, дерев'яні вікна - 27%, в той час як алюмінієві вікна - 18%.

Частина ринку зайнята комбінуванням матеріалів, що застосовуються у ході створення вікон. Подібна комбінація отримала назву дерево - алюмінієвої. З причини того, що в північній Європі виготовлені з дерева вікна вважаються традиційними, вони займають більшу частину ринку.

Зараз простежувати динаміку ринку вікон стало досить важкою справою, бо вкрай швидко змінюється не тільки мода, але також і технології їх виготовлення, що виводить той чи інший вид вікон на лідируючі позиції. Також важливо, що використовуються для створення вікон матеріали, які мають безліч властивих лише їм переваг, особливостей і недоліків, що звеличують один вид вікон над іншими.

У ході вибору вікон для дому або офісу кінцевий користувач орієнтується на дані переваги і недоліки, що дозволяє йому спокійно і правильно провести вибір. Основними перевагами алюмінієвих вікон є довговічність, міцність, стійкість до корозії і деформацій, відсутність необхідності в спеціальному догляді, можливість створення елементів великих форм, а також можливість дизайнерського оформлення.

До недоліків вікон даного типу відносять дорожнечу вживаного матеріалу, який піднімає вартість вікна в порівнянні з ПВХ вікнами в два рази, а також посередню теплоізоляцію і звукоізоляцію. Крім того, контакт інших металів з алюмінієм призводить до електролітичної реакції.

До переваг дерев'яних вікон відноситься їх міцність, морозостійкість, простота обробки, екологічність, візуальна привабливість і ремонтопридатність .

Однак і дерев'яні вікна не ідеальні, мають ряд недоліків, до яких належать наявність тріщин і сучків, схильність до гниття, низька пожежостійкість і необхідність догляду.

Якщо говорити про вікна ПВХ, то слід зазначити, що вони, в порівнянні з дерев'яними або алюмінієвими вікнами, мають ряд переваг. У першу чергу перевагами є їх довговічність і стійкість до метеорологічних впливів. Подібні вікна герметичні, їх не потрібно оббивати штапіком або фарбувати, при цьому вони мають високу звукоізоляцією і теплоізоляцією.

Пластикові вікна не вимагають проведення спеціального догляду, у той час як їх виробництво дозволяє створювати профіль широкої кольорової гами.

Вікна з пластику можуть бути не тільки прямокутними , але також круглими, кутовими і елліпсоподібними . Однак майбутнє аж ніяк не за дерев'яними, алюмінієвими або пластиковими вікнами, а за комбінованими елементами, що з'єднують в собі переваги різних матеріалів.

Обмеження широкого розповсюдження подібних вікон полягає в їх високої вартості, бо для їх створення застосовуються пластик, дерево, алюміній. Найбільшу популярність у споживачів отримали метало-дерев`яні вікна.

У даних вікнах метал оберігає дерево від всіляких впливів. Також можливий варіант виготовлення металевих, комбінованих вікон при приховуванні застосовуваного матеріалу декоративними планками .

Інші статті